7 Temmuz 2010 Çarşamba

HOLLANDA ÇILDIRDI-1

Dün insanlar evlerine çekildiklerinde sabah saatlerine yaklaşıyorduk. Batı Avrupa'nın o soğuk, sistemli Avrupalısı yerini sokaklarda çıplak ayakla gezip, trenlerdeki sessizlik vagonlarında deli gibi bağıran insanlara dönüşmüştü. Pazar günü bu ülkede kim çalışır, kim mesai yapar bilemiyorum. Otobüs şöförleri ve makinistler örneğin çalışmak zorunda olanlar ama adamlara Noel'deki gibi saat 6 sonrası tatil verseler en iyi olacak. Çalışması zorunlu olan tek insan grubu polisler olarak görülüyor. Onlar da artık devriye gezdikleri sokaklarda televizyonları yan gözle izlerler veya ekip arabalarına televizyon atarlar. Ülke çıldırmak üzere.....

Dün akşam Clarence Seedorf BBC, Ronald de Boer Al-Jazeera, Ruud Gullit ESPN, Patrick Kluivert ise Eurosport'un yorumcusuydu. Hollandalılar ekranları da basmış durumda.

Resimlerin bir kısmı Black Pearl'ün blogundan....
Maç sonrası soyunma odasına inip futbolcuları kutlayan Prens Willem Alexander ve futbolcularla tek tek resim çektiren Arjantinli eşi Prenses Maxima.Takımın 2 sansasyonel yengesi bir arada. Sylvie van der Vaart (saçlarının sebebi kanserden henüz kurtulmuş olması) ve Sneijder'ın pek yakında eşi olacak Yolanthe.

Eemkanaal

Üstüste 25 maçtır yenilmeyen adam. Bert van Marwijk.

Kedidir o kedi....Amsterdam

ApeldoornAmsterdam-Museumplein
Rotterdam

Hiç yorum yok: