8 Temmuz 2010 Perşembe

HOLLANDA'NIN 1974 OTEL MASRAFLARI


Hollanda içinde bulunduğumuz turnuvada Sandton'daki Hilton Oteli'nde kalıyordu ama finale kaldıkları için yer değiştirmek zorundalar. 1974 finalinde de aynı şey olmuş ve Hiltrup Hotel'de kalan Hollandalı oyuncular 6 temmuzda Hotel Bachmair'e geçmiş ve ayın 8'ine kadar burada kalmıştı. Aşağıda Hiltrup'dan ayrılırken kesilen fatura ve ayrıntısı var. Yukarıda Cruijff ve Van Hanegem görülüyor.
Fatura haftalık kesildiği için çok fazla sayfa mevcut o yüzden sadece son fiyatın yer aldığı sayfaları aldım. En yüksek kalem 22 Haziranda otelde yapılan partiye harcanan 5.400 mark. Toplam fatura ise 200.000 mark. 33.637 euroya geliyor bugünün kuru ile.4 yorum:

sekerse tehlike dedi ki...

bu daha önceden de yayaınlanmıştı
sanırım Cruijff'un telefon konuşmaları da baya yekun tutmuştu

Flying Dutchman dedi ki...

yok o sadece telefon faturasıydı...

Jrep dedi ki...

5 DM'lik Solarium hizmetinden faydalanan olsa olsa Arie Haan'dır :)

Del Piero dedi ki...

Bugünkü Hürriyet'te "Hollanda skandalı" diye haber yapmışlardı, habere göre otelden kovuluyormuş Hollanda milli takımı zira takımının finale kalmayacağını düşünerek 5 Temmuz'a kadar yer ayırtmışlar otelde, otel yönetimi de artık sonrası için rezervasyonlar olduğu için otelden ayrılmalarını istemiş bir an önce, sallama bir haber mi bilmiyorum artık...