11 Şubat 2010 Perşembe

MOTSON GOL ORUCUNU BOZDUİngilizlerin efsane spikeri John Motson'ın Premier Lig'de anlattığı son 4 maç 0-0 bitiyordu. Gary Lineker de Match of The Day'de 1 aydır bununla dalga geçiyordu. Dün Wolves kendi evinde Tottenham Hotspur'u David Jones'un golüyle 1-0 mağlup etti. Motson da sonunda anlattığı maçlardaki gol lanetinin bitmesi üzerine, maç sonunda, golü atan David Jones'a bir şampanya hediye etti. Şampanyayı BBC'nin değil, doğrudan kendisine iyilik yaptığı için cebinden karşıladığını belirterek. Lineker'in hadiseyi anlatışı videonun başında, şampanya hediyesi ise sonunda.

Bir de bu videoda bir kez daha farkettim, Motson'un en karakteristik lafı "oooooooov Krancjar" sanırım....

8 yorum:

mre dedi ki...

Maçın özetini izleyenler totenham'ın ilk atağına n'olur dikkat etsinler. 8 pas yapıyorlar, hepsi tek pas veya stop pas krancjar'da bitirebilse şahane olacakmış.
bu arada motson'un sesini nerede duysak tanırız herhalde. anlattığı maçları bilsek de alt oynasak:) 5 maç ve 1 gol.

Alp dedi ki...

tottenham'a kıyak yapmış wolves'un golünde. o ne heyecansızlık öyle? ağlayacaktı nerdeyse golde. "where did he come from?" diyor, yani "nasıl oldu da müsade ettiniz o topa vurmasına!?!?!" demek istiyor. john motson olmuşsun ama adam olamamışsın(!)

pardon, yanlış başlık oldu galiba.

Flying Dutchman dedi ki...

Alp yanlış temele dayalı iddiadan, saçmalama dalına geçiş yaptığının farkındasın umarım.

bir sonraki bu şekilde yorumun onaylanmayacak, hayır onaylamayınca da son "bağcı dövme taktiği" olan, "demek muhalefet kaldırılamıyormuş bu blogda" alanına geçeceksin o yüzden söylüyorum şimdiden

yorum alanına tecavüz için başka yerlerde şansını dene bir zahmet

varol döken dedi ki...

yorum alanına tecavüz hakkımı kimseye yedirmem!

sukullaci dedi ki...

bence katamaran almak yerine parası neyse toplayalım getirelim bu adamı haftada bi maç anlatsın yeter.

arnawut dedi ki...

ne zamandır EPL'de böyle keskin tepkiler veren taraftar izlememiştim. Tam Fifa 98 taraftarı varmış tribünde. Üstüne Motson maç anlatınca ve oooov kranjar, oooov jones yapınca kendimi bi garip hissettim:)))

arnawut dedi ki...

fifa serisi aslında ama ben 98 i özlediğimden öyle dedim:D

alperensaylar dedi ki...

jon champion ın anlattığı motty nin yorumladığı bir maç izlemek istiyorum:)