30 Ağustos 2009 Pazar

NOEL GALLAGHER OASIS'TEN AYRILDI
Futboldan hafif uzakta geçirdiğim hafta sonunun en önemli olayı bana göre. Zaten gelişmeleri geçen hafta başında bildirmiştik. Beklenen oldu ve Noel Gallagher 18 yıl sonra kendi kurduğu grup Oasis'ten ayrıldı. Noel'in basın açıklaması aşağıda. Bana bu sefer kafası atmış gibi geliyor, zira bundan önce Liam'ın onu çileden çıkardığı çok olmuş ama Noel "hadi aile eşrafındandır, çocukluğuna verelim" demişti. "Liam'la artık bir saniye bile çalışmak istemiyorum" diyor. Bu sefer durum farklı zira Paris konserlerinin iptal olmasını da göze almış durumda. Bundan sonra peki ne olacak? Olacağı şu, Noel şarkılarını Oasis için değil kendisi için yapacak, bütün Noel Gallagher şarkılarında onun vokalini dinleyeceğiz. Liam bir süre "ben bu işin altından kalkarım" diye grubu ayağa kaldırmaya çalışacak (tabi Gem ve Andy onu izlerse) sonra da Oasis'in Gallagher N demek olduğunu anlayınca "ben ne bok yedim" diye Noel'le buzları eritmeye çalışacak. Biz müzikseverler için hiç bir tehlike yok. Bu işten tek kaybeden Liam olur, orası zaten belliydi. Gelişmeleri izleyeceğiz.......

Bu arada Noel'in "aileme ve futbol takımıma zaman ayıracağım" lafı bir hafta önceki görüşlerimizi daha da ciddileştirdi. Bir kaç seneye Noel'i Manchester City yönetiminde görebiliriz.

-----------------------

Dearly beloved, it is with a heavy heart and a sad face that I say this to you this morning. As of last Friday the 28th August, I have been forced to leave the Manchester rock'n'roll pop group Oasis.

The details are not important and of too great a number to list. But I feel you have the right to know that the level of verbal and violent intimidation towards me, my family, friends and comrades has become intolerable. And the lack of support and understanding from my management and band mates has left me with no other option than to get me cape and seek pastures new.


I would like firstly to offer my apologies to them kids in Paris who'd paid money and waited all day to see us only to be let down AGAIN by the band. Apologies are probably not enough, I know, but I'm afraid it's all I've got.


While I'm on the subject, I'd like to say to the good people of V Festival that experienced the same thing. Again, I can only apologise - although I don't know why, it was nothing to do with me. I was match fit and ready to be brilliant. Alas, other people in the group weren't up to it.

In closing I would like to thank all the Oasis fans, all over the world. The last 18 years have been truly, truly amazing (and I hate that word, but today is the one time I'll deem it appropriate). A dream come true. I take with me glorious memories.


Now, if you'll excuse me I have a family and a football team to indulge.

I'll see you somewhere down the road. It's been a fuckin' pleasure.


Thanks very much.


Goodbye.


NG.

2 yorum:

celine dedi ki...

sırtında pardesü ellerini kabadayı gibi arkasında bağlayıp şarkı söyleyen kardeşi miydi bunu ?

Can dedi ki...

Haberi duyunca çok üzüldüm. Kendisine "Don't look back in anger" yolluyorum buradan; öpüşüp barışsınlar.